Boj proti klíšťatům a Borrelia Test

Klíšťata se vyskytují především v trávě a na keřích do výšky 1 metr. Při procházce v přírodě buďte řádně oblečeni. Doporučujeme použít výrobky pro impregnaci oblečení a insekticidní spreje na hubení klíšťat.

U psů a koček je často složité zabránit kontaktu s trávou a keři. Existuje řada přípravků, které mají preventivní charakter a zabíjejí klíšťata, které se na zvířata dostanou. Jde například o speciální obojky a pipety proti klíšťatům. Po možném kontaktu s klíšťaty vždy zkontrolujte srst a kůži zvířete. Klíšťata upřednostňují teplé a vlhké prostředí, a často se proto zakousnou v místě kožních záhybů, jako je podpaží, podkolení, oblast kolem uší nebo na krku.

  

 

10298http://cz.lymelocator.com/#


Ve všech případech je důležité, aby bylo nalezené klíštěte odstraněno co nejdříve. Riziko infekce bakteriemi Borrelia se zvyšuje s dobou přisátí klíštěte. Pomozte nám proto předcházet novým infekcím tím, že použijete Borrelia Test - domácí test pro lidi či zvířata, kdy si každý může zjistit, zda je klíště nakaženo, a podělíte se s ostatními o výsledky testu. Touto cestou vznikne jasný přehled o oblastech s výskytem klíšťat infikovaných bakteriemi Borrelia.